Telah berlangsung pada 11 April 2019 yang lepas, Majlis Anugerah Sukan Kementerian Pendidikan Malaysia (KPM)-MSSM-MILO Tahun 2018. Majlis yang berlangsung di Putrajaya itu telah disempurnakan oleh Ketua Pengarah Pelajaran Malaysia, YBhg Datuk Dr. Amin Senin.
Ianya merupakan acara tahunan dalam kalendar KPM. Majlis Anugerah Sukan KPM-MSSM-MILO ini dianjurkan bagi memberikan penghargaan dan pengiktirafan kepada para atlet murid, jurulatih sukan dan tokoh pemimpin sukan atas kejayaan, komitmen dan khidmat bakti yang diberikan mereka sehingga menyumbang kepada kejayaan Majlis Sukan Sekolah Malaysia (MSSM) sepanjang tahun.
Sebanyak 101 pencalonan telah diterima dari seluruh negara dalam pelbagai disiplin sukan dan penerima-penerima anugerah pada hari ini telah dibuat oleh panel profesional yang telah dilantik.
“Semoga pengiktirafan ini menjadi pemangkin kepada atlet murid dan jurulatih sukan untuk terus menyumbang kepada pembangunan sukan negara,”
kata YBhg Datuk Dr. Amin Senin
Aifa Azman dari acara sukan skuasy telah dinobatkan sebagai penerima Anugerah Emas. Kategori Anugerah Putera Sukan Tahun 2018 telah dimenangi oleh Muhammad Fauzi Kaman Shah dari Sukan Pelayaran. Anugerah Puteri Sukan dianugerahkan kepada Izzah Amzan dari sukan gimrama. Mereka menerima piala, pingat, sijil penghargaan dan wang tunai RM5,000.
Majlis turut menyampaikan Anugerah Atlet Pendidikan Khas Putera dan Puteri serta Anugerah Tunas Sukan Putera dan Puteri.
Senarai Penuh Pemenang Anugerah KPM-MSSM-MILO 2018
Anugerah Tunas Harapan Puteri
Tan Rouxin (SJKC Ping Ming, Lima Kedai, Johor Bahru)
Renang
Anugerah Tunas Harapan Putera
Harith Danial Jefri (SK Jalan Bintang, Miri, Sarawak)
Skuasy
Anugerah Pendidikan Khas Puteri
Lalitta Bon Ong (SMK Syed Sirajuddin, Jejawi, Arau, Perlis)
Olahraga
Anugerah Pendidikan Khas Putera
Eddy Bernard (SMK Beluran, Pekan Beluran, Sabah)
Olahraga
Anugerah Khas Puteri
Lee Hui Xian (Sekolah Sukan Bukit Jalil, Kompleks Sukan Negara)
Wushu
Anugerah Khas Putera
Fariz Haikal Mohd Kadir (SMK Bandar Baru Sri Petaling, Kuala Lumpur)
Berbasikal
Anugerah Guru Berjasa Wanita
Keoh Lay Khuan (SJKC Kampung Baru Semenyih, Semenyih, Kajang)
Gimrama
Anugerah Guru Berjasa Lelaki
Ganesh Raza (SMK Sultan Abdul Aziz, Kuala Selangor)
Olahraga
Anugerah Jurulatih Cemerlang Mohd Saizul Hafifi Md Noor (Sekolah Sukan Tunku Mahkota Ismail, Bandar Penawar, Johor)
Ragbi
Anugerah Tokoh Sukan (Kepimpinan) Hj. Nik Ahmad Hj. Yaakub
Bola Sepak
Anugerah Inspirasi Sukan: Sukan: Hoki 5 Sebelah (Kejohanan Olimpik Remaja)
- Muhammad Hamiz Mohd Ahir (SSTMI)
- Muhammad Amirul Hamizan Azahar (SSTMI)
- Muhammad Arif Syafie Ishak (SSTMI)
- Mohamad Akhimullah Anuar Esook (SSTMI)
- Syarman Mat Tee (SSTMI)
- Muhammad Noor Firdaus Rosdi (SSTMI)
- Muhammad Muhibuddin Moharam (SSTMI)
- Che Shahrul Azmi Che Saupi (SSTMI)
- Mohammad Kamarulzaman Kamaruddin (SMK Bentara Luar)
Anugerah Puteri
Izzah Amzan (Sekolah Sukan Bukit Jalil, Kuala Lumpur)
Gimrama
Anugerah Putera
Muhammad Fauzi Kaman Shah (SMK Kelibang, Jalan Batu Asah, Langkawi, Kedah)
Pelayaran
Anugerah Emas
Aifa Azman (Sekolah Sukan Bukit Jalil, Kuala Lumpur)
Skuasy
Anugerah Juara MSSM 2018
Johan – Selangor
Naib Johan – Johor
Ketiga – Perak
sumber: facebook KPM